Serwis Mastercook

Uwaga Pamiętaj, że nie jesteśmy autoryzowanym serwisem marki Mastercook

FagorMastercook S.A. wchodzi w skład Grupy Fagor należącej do wywodzącej się z Kraju Basków, powstałej w 1956 roku, grupy kooperacyjnej Mondragon. Struktura korporacji Mondragon opiera się na trzech głównych sektorach: finansowym, przemysłowym i dystrybucyjnym. Mondragon to 82 przedsiębiorstwa przemysłowe, 5 instytucji finansowych, 8 przedsiębiorstw dystrybucyjnych, 3 centra naukowe, 1 uniwersytet, 12 przedsiębiorstw ubezpieczeniowych oraz usługowo-handlowych.

FagorMastercook jest jednym z największych producentów urządzeń AGD w Polsce. W 2011 roku spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie niemal 900 mln złotych. Pod względem liczby sprzedanych produktów FagorMastercook ze swoją marką Mastercook zajmuje w Polsce pozycję wicelidera. Ilość produkowanego sprzętu w fabrykach we Wrocławiu systematycznie rośnie.

HISTORIA MARKI
Historia przedsiębiorstwa zaczyna się w roku 1946. Wtedy w poniemieckiej fabryce Knauth powstała Odlewnia Żeliwa i Metali. Początkowo produkowała ruszty do parowozów, siekacze motorowe dla rolnictwa i elementy motocykli SHL, a także niestandardowe produkty: godła narodowe czy klamki zdobiące lokomotywy. Kilka miesięcy później powstaje Wytwórnia Naczyń Emaliowanych. W listopadzie 1962 r. obie firmy łączą się we Wrocławskie Zakłady Metalurgiczne (WZM), specjalizujące się w produkcji kuchni węglowych i gazowych oraz pralek wirnikowych „Emilia”.

W 1969 r. WZM zaczynają produkcję gazowych kuchni czteropalnikowych z piekarnikiem, a rok późnej – z piekarnikiem elektrycznym, wyposażonym w obrotowy rożen i opiekacz. Kiedy w 1976 r. do firmy przyłączono zakład z Wąsosza po raz pierwszy pojawia się określenie Wrozamet i nowa nazwa przedsiębiorstwa: Zakłady Sprzętu Grzejnego „Predom-Wrozamet”. W roku 1988 firma zaczyna produkcję kuchenek elektrycznych. W 1992 r. zostaje przekształcona w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa pod nazwą Wrozamet SA.

Przełomowy dla spółki jest rok 1993. Wprowadza wtedy na rynek nową generację kuchni pod nazwą Mastercook. W krótkim czasie wszystkie produkty Wrozametu zyskują to logo. Dziś są to kuchenki gazowe i elektryczne, lodówki, pralki, okapy kuchenne, piekarniki, płyty grzewcze i elektryczne podgrzewacze wody.

W końcu 1997 r. Wrozamet zaczął współpracę z hiszpańską firmą Fagor Electrodomesticos S.Coop., zrzeszoną w międzynarodowej korporacji MCC – Mondragon Corporation Cooperativa (obecnie korporacja Mondragon), które w 1999 r. stały się inwestorem strategicznym spółki. W grudniu 2002 r. Fagor Electrodomesticos S.Coop. i MCC wykupiły ostatnią akcję i stały się jedynymi właścicielami Wrozametu. W ten sposób spółka weszła ostatecznie w skład Grupy Fagor i koncernu MCC. Aby podkreślić przynależność do firmy o wielkim potencjale finansowym i produkcyjnym oraz zaznaczyć silną pozycję rynkową marki Mastercook, 29 marca 2006 r. spółka zmieniła nazwę na FagorMastercook SA.

Autoryzowane serwisy Mastercook:

APRA SERWIS ul. Nadrzeczna 25a 00-705 Warszawa tel. 22 428 27 74

Serwis Mastercook

Serwis Mastercook kontakt - numer telefonu i adres

Firma Mastercook korzysta z sieci autoryzowanych serwisów, których listę znajdziesz w poprzednim akapicie.