Pierwsza pomoc dla zmywarki

PIERWSZA POMOC DLA ZMYWARKI- KONSERWACJA ZMYWARKI DO NACZYŃ

W coraz więcej ilośći domów, znajdują się zmywarki. Ale czy umiemy się z nich korzystać? Podczas zmywania naczyń w zlewie nigdy nie zaczynamy zmywać naczyń gdy resztki potraw znajdują się na talerzu, a w kubkach znajdują się fusy po kawie bądź herbacie. Najpierw zaczynamy od zgarnięcia resztek do specjalnego kosza, a zlewozmywak po umyciu naczyń myjemy dokładnie zlew i wycieramy do sucha. Dlaczego, więc nie robimy tak w przypadku zmywarek? Najczęściej sami doprowadzamy do awarii zmywarki poprzez nieodpowiednie korzystanie z niej w taki sposób do jakiego została stworzona.

ZMYWARKA DO NACZYŃ SAMA SIĘ PRZECIEŻ NIE UMYJE

Często serwisant otwierając zmywarkę mówi, że zmywarka jest bardzo tłusta, brudna oraz, że w środku tworzy się grzyb. Czy w takim warunkach chcemy zmywać nasze naczynia? Chyba nie. Dlatego pamiętajmy aby podczas sprzątania kuchni nie zapominać o umyciu zmywarki nie tylko z zewnątrz ale przede wszystkim wewnątrz. Przeczytaj: Jak czyścić zmywarkę >>.

ZACIEKI NA NACZYNIACH ZE ZMYWARKI

Wiele osób skarży się na niezadowalający efekt końcowy zmywanych naczyń. W tym przypadku należy odkręcić i oczyścić filtry wody znajdujące się w dnie zbiornika zmywarki. Opłukać pod bieżącą wodą. Jeżeli na ramionach zraszających są resztki, należy je ostrożnie usunąć tak, aby nie uszkodzić części otworków dysz, ponieważ to również może spowodować pogorszenie skuteczności zmywania. Ważną rzeczą jest regularne oczyszczanie zmywarki minimum raz w miesiącu oraz używanie nabłyszczacza, nie ma on tylko za zadanie nabłyszczać twoich naczyń ale także nie doprowadzać do zacieków, ani do matowienia twoich szklanek.

SÓL DO ZMYWARKI – NAJLEPSZY PRZYJECIELEM TWOJEJ ZMYWARKI

Należy również pamiętać o uzupełnianiu zbiornika soli oraz aby właściwe dokręcić nakrętkę zbiornika soli. Pamiętajmy również o ustawianiu odpowiedniego programu mycia zmywarki. Gdy nie wiemy jaki program wybrać powinniśmy skorzystać z instrukcji obsługi.
Gdy już nie będziemy wiedzieli co naszej zmywarce dolega. A zmywarka nie zadawala nas swoją pracą zachęcamy do skorzystania z usług naszych fachowców.

Zmywarka nie działa - pierwsza pomoc