Jak naprawić drobne usterki w Zmywarce?

Zastanówmy się, czy do każdej usterki musimy wzywać fachowca? Otóż nie! Jest wiele drobnych usterek z którymi możemy poradzić sobie sami, więc jak rozpoznać co dolega naszej zmywarce i jak sobie z tym radzić? Co znaczy problem E24? Czemu twoja zmywarka nie odpompowuje lub nie pobiera wody? Przyjrzyjmy się bliżej usterką, przy których naprawieniu nie będzie potrzebny nam nikt inny tylko my sami

ZMYWARKA NIE ODPROWADZA WODY – ZATKANY ODPŁYW

Nie zawsze potrzebujemy od razu pomocy fachowca przy sprawdzeniu co dolega naszej zmywarce. Najczęstszą usterką w naszych zmywarkach jest problem z odprowadzaniem wody ze zmywarki. Główną przyczyną nie odpompowywania wody przez zmywarkę jest zatkany odpływ. Musimy pamiętać o tym,  że nasze zmywarki są elektryczne. Dlatego zalecamy przed „naprawianiem usterki” odłączyć zmywarkę od zasilania. Następnie po wyciągnięciu dolnego kosza na naczynia należy skontrolować czy w instalacji wodnej jest woda odkręcając kran przy zlewozmywaku, czy otwarty jest zawór wody.
ZMYWARKA NIE ODPOMPOWUJE WODY- ZATKANY WĄŻ

Główną przyczyną zablokowanego węża może być zatkane sitko na przykład wynikające z osadzania się kamienia wewnątrz rur. Sitko należy oczyścić pod bieżącą wodą wcześniej wyłączając urządzenie i zakręcając zawór wody. Inną przyczyną problemu może być zablokowana pompa.
ZMYWARKA NIE POBIERA WODY CZYLI PROBLEM E24
Co zrobić kiedy pojawia się problem E24? Jeżeli jesteś pewien, że zawór wody jest odkręcony, może okazać się że zmywarka nie wylewa wody, (co jest tego powodem i jak sobie z tym radzić można przeczytać wyżej) tym samym nie może jej pobrać, zdarz się też tak, że jest za słabe ciśnienie wody aby zmywarka mogła swobodnie pracować, wtedy warto przeczyścić filtr, zazwyczaj to pomaga.

JAK WYLAĆ WODĘ ZE ZMYWARKI?

Gdy zmywarka nie wylewa wody w tym przypadku należya początku opróżnić zmywarkę z wody przy użyciu małego naczynia. Następnie oczyszczamy wirnik pompy wyrzutowej. Trzeba oczyścić dolną część komory zmywarki z resztek, a szczególnie twardych pestek, wykałaczek lub potłuczonego szkła. Jeśli oczyszczenie komory zmywarki nie spowoduje odblokowania odpływu wody należy sprawdzić wąż odpływowy oraz czy odpływ wody do kanalizacji jest drożny. Jak nie wiesz jak to zrobić proszę obejrzeć załączony filmik firmy Bosch.
DRZWICZKI ZMYWARKI CIĘSZKO CHODZĄ
Jeżeli drzwiczki w zmywarce nie domykają się swobodnie już od pierwszego użycia, powodem może być jej złe wypoziomowanie, chociaż wydaje ci się, że zmywarka prosto stoi i nie przekrzywia się w prawo czy w lewo jej obudowa i drzwiczki- odkształcają się. Zdarza się tak, że wkładając np. dużą łyżke do zmywarki nie zauważamy, że powoduje ona przesunięcie się kosza na naczynia i powoduje to niedomykanie drzwiczek.